Letní pohoda ve vašem bazénu

Nečistoty musí pryč

Na prvním místě údržby bazénu je odstraňování pevných nečistot, které do něj napadají z okolí. Ideální je opatřit si jemnou síťku na dostatečně dlouhé násadě, kterou dosáhnete pohodlně všude, kde je třeba. Tak, abyste zachytili všechno, co plave na hladině.
skok klučíka do vody.jpg

Především pokud používáte jako jeden z přípravků bazénové chemie vločkovač, využijete také bazénový vysavač. Vločkovač vysráží nečistoty tak, že zůstanou na dně bazénu, takže je vysavačem pohodlně vysajete pryč. Tato procedura vám zajistí dokonalou čistotu vody, protože zachytíte i ty nečistoty, které není tak snadné „ulovit“ klasickou síťkou.
cákání ve vodě.jpg

Filtrujte

Srdcem bazénu, pokud se čistoty týká, je samozřejmě filtrace. Jde o zařízení, které – zjednodušeně řečeno – „polyká“ bazénovou vodu, prožene ji vlastním vnitřním filtrem, a očištěnou ji vrací zpět do bazénu. V zásadě jsou dva hlavní typy filtrací – písková a kartušová.

· Kartušové filtrace – jsou levnější, ale také méně výkonné a s nižší životností. Pro menší bazény mohou být dobrou volbou, ovšem s tím, že čas od času je vhodné vyměnit v bazénu vodu a používat během údržby o něco více bazénové chemie.

· Pískové filtrace – pomohou udržet vodu v bazénu křišťálově čistou po celou sezónu bez její výměny. Tady si trochu připlatíte, ovšem litovat určitě nebudete. Náplně jsou různé – kromě písku to může být filtrační sklo, zeolit, nebo třeba bavlněné „bambulky“ – vše se odvíjí od velikosti bazénu, výše investice a velikosti částic, které chcete „pochytat“. Toto zařízení lze doplnit i o UV lampu a další podobné vychytávky.

Bez chemie to (asi) nepůjde

Pokud se nerozhodnete investovat do bazénu se slanou vodou, která si díky salinátoru poradí i bez chemie, neobejdete se při údržbě bazénu bez dodávání alespoň občasné dávky přípravků k údržbě bazénové vody. Pokud vám jde o to, abyste je dávkovali precizně, vyplatí se investice do testeru pH bazénové vody. K dispozici je v různých provedeních i cenových hladinách. Přesně tak budete vědět, čeho a kolik přidat.
chodidla u bazénu.jpg

Nakupte to na jednom místě

Je jasné, že nákupem bazénu investice do letní pohody ani zdaleka nekončí. Naopak, obchody specializující se na bazénovou chemii a různé doplňky k jeho údržbě se stanou vaší často navštěvovanou „letní destinací“. Ideálně by měl takový obchod nabízet optimální gramáž potřebné chemie a inspirující nabídku příslušenství. Tak, abyste našli vše potřebné k provozu vašeho soukromého letního letoviska.