Vybavte se také plachtami

Už jste přišli na to, jak splnit přání své rodiny, a přitom neutratit veškeré rodinné úspory, nebo se zadlužit úvěrem? Rodina si prostě usmyslela, že se bude na zahradě u domku cachtat ve vodě. Ale ta tam pochopitelně nikde není! Vaše rodina chce bazén! No tak, na to nemáte! Přesto existuje řešení, kterým Vaší rodině vyhovíte, a ještě nebudou náklady na zbudování tak vysoké, jako kdybyste stavěli kompletní bazén, zapuštěný do země.duna

Nadzemní bazén je řešením!

Proč byste museli mít plavecký bazén, který zabere půlku zahrady? Vždyť postačí koupit bazén hotový, který na zimu budete ukládat na půdu, nebo do sklepa.

Jediná práce bude s přípravou a vybudováním místa, na které bazén umístíte. A tam hraje roli každá nerovnost, či ostrý kamínek. Na to velký pozor.

Musíte být připraveni na to, že hladká rovina s jemným pískem na povrchu musí být pokryta ještě folií https://eshop.techneco.eu/Bazenove-folie-a-plachty, která dno budoucího bazénu ochrání. Ta je pro chod příjemného a bezproblémového osvěžování ve vodě opravdu důležitá.

Jedna plachta nestačí.

Když už jsme se zmínili o folii, potom je potřeba se zmínit také o plachtách, které pomohou provoz bazénu v sezóně zabezpečit proti zbytečnému znečištění.

Určitě máte na své zahradě okrasné, ale i ovocné stromy a keře. Nebudeme si tu říkat, že ty mají listí. Ale uvědomte si, že to listí ze stromů a keřů padá. A vítr je zanese kamkoliv. Tudíž i na hladinu Vašeho napuštěného bazénu. A protože se nejedná o vodu tekoucí, listí může přivodit vodu kalnou.

Krycí plachta by potom neměla chybět stejně, jako geotextilie pod bazén!

Krycí plachtou ušetříte za náklady na bazénovou chemii! Zajistí Vám vodu stále čistou, a to bez mechanických nečistot. Zakrývejte bazén na noc, nebo v době, kdy se nekoupete.

Pro větší komfort jsou báječné plachty solární, které Vaši vodu udržují v rozmezí příjemných teplot. Ono skočit do ledové vody, kterou slunce ještě nestačilo prohřát, není nic příjemného.

Naopak zazimovací plachty se Vašemu nadzemnímu bazénu, pokud se nakonec pro něj rozhodnete, nevyplatí. Zimu Váš bazén přečká na jiném místě.kid