Úklid bytu po jeho rekonstrukci nechte na profesionálech


Chystáte se k rekonstrukci bytu většího rozsahu a budete ji provádět svépomocí? Mnoho kutilů to dokáže a poradí si i s obtížnějšími úkoly, pouze vysloveně specializované profese přenechají odborníkům, což je například montáž, uvedení do provozu a revize plynových zařízení a elektrické rozvody. Rekonstruovat byt obnáší bourání umakartového jádra a některých nenosných příček, vybourání futer dveří a jejich výměna, pokládka dlažby, koberců, plovoucích podlah, palubek, parket či vinylu, pokládka sádrokartonu, výměna kuchyňské linky, kompletní rekonstrukce koupelny a toalety, instalatérské rozvody vody a odpadů a výměna osvětlovací a stínící techniky.

mytí oken

Na závěr přichází malování interiéru a drobné opravy a tím bychom mohli celou akci uzavřít.

Jestliže však do takto rekonstruovaného objektu vstoupíte, budete sice ohromeni jeho krásou, ale váš úvodní dojem bude kazit nepořádek. Docela obyčejný stavební nepořádek, který se projevuje svérázným, typickým způsobem: V celém bytě se bude nacházet tenký nános jemného bílého či šedého prachu z broušení sádrokartonu nebo ze štukování zdiva, na parapetech a oknech budou mastné fleky, na podlaze se může objevit stopa po šmíru a toto vše uklidit tak, aby se to tu lesklo a nikde nezůstalo smítko prachu, bude náročné i pro profesionály, natož pak pro amatéra.

úklidové práce

Úklid bytu po rekonstrukci je však úkol, se kterým si profesionální úklidové firmy poradí standardním způsobem, mají na to tým lidí, potřebné pomůcky a hlavně zkušenosti. Váš byt tak získá úplně jiný ráz a po úklidu bude možné prostory ihned začít obývat, respektive nastěhovat nábytek, položit koberce, instalovat bytové doplňky, police s pokojovými rostlinami, závěsy, záclony atp. Profesionálové vám tak ušetří čas i námahu, čehož lze využít pro další pracovní činnosti nebo zaslouženou dovolenou.