Váš perský koberec by měl být voňavý a čistý


Perské koberce vám mohou připomínat létající koberec ze starověkých bájí a někteří lidé si také tuto tkaninu pořizují s vědomím, že na ni budou častěji usedat, a evokovat si podobné situace. Na perském koberci se dobře stoluje, máte-li vedle sebe položený dřevěný podnos s kávou a palačinkami, a také se tu skvěle hrají šachy s partnerem, anebo karetní hra Prší. Na kobereček si také můžete přinést svůj notebook s chladicí bambusovou podložkou a provádět tu pracovní či zábavnou činnost. A až vás budou bolet záda, jednoduše se natáhnete, prohnete záda do luku a změníte polohu.

čištění koberců

Koberce jsou obecně perfektním prostředím pro různé aktivity, a to proto, že jsou dostatečně měkké a hlavně prostorné. Máte kolem sebe dostatek místa a přehled a díky tomu se tu také lépe medituje nebo klábosí s přáteli. Někteří lidé si dokonce koberec oblíbili víc, než sedací soupravu, a do obýváku si pořídili velké akvárium na nízkém stojanu, aby mohli sedět na koberci a pozorovat pohyb rybek v akváriu přímo odtud.

perský koberec

Když koberec zapáchá

Předpokládáme, že i u vás doma se koberce vysávají vysavačem, který si skutečně poradí s většinou prachu a drobných nečistot, ale zdaleka ne se všemi. Některé se mezi jeho vlákna zašlapou a co je ještě horší, koberec pak začne zapáchat. Mohou za to především rozkládající se organické nečistoty, zejména s obsahem tuku, k nimž výrazně přispívají naše chodidla. Jestliže chodíte po koberci naboso nebo v ponožkách, což bývá obvyklé, vtíráte do koberce i váš mastný pot, a jak víte, živí se jím bakterie, produkující onen typický chodidlový odér. A pokud je jeho koncentrace příliš silná, váš emotivní zážitek z karetní nebo šachové partie na perském koberci jaksi nebude tím, co od něj očekáváte.

Naštěstí existují ti, kteří na koberec nastoupí s čisticím strojem Rotovac, a vezmou si na starost čištění perských koberců i ve vaší domácnosti.