V předsíni nemusíme už zakopávat


V podstatě patří mezi nejmenší místnost v bytě. Má sloužit především jako takový jakýsi uvítací prostor do bytu, proto by se rozhodně neměl zanedbávat. Když se nad tím totiž pořádně zamyslíme, tak nakonec od ní požadujeme snad úplně nejvíce, ačkoliv zde je skutečně velmi málo místa. Chceme tu mít vše po ruce, když vstupujeme domů nebo když z něho odcházíme. Jak ale všechno dobře skloubit, aby to bylo podle našich představ a vše dobře uspořádané? Nejlepší je se zamyslet, co všechno zde potřebujeme mít a tady začít. Mnohdy musíme slevit z našich nároků a hledět spíš na estetickou stránku, abychom o nic nezakopávali a ještě naopak vytvořili přívětivou zónu ihned po vstupu do domovních dveří. Využít lze pak různých závěsných systémů, zanechávat zde pouze sezónní oblečení a obuv.

lampa

Více světla

Pravdou je, že osvětlení udělá další div světa. Předsíň je totiž jediná místnost, kde není okno a většinou je nainstalované pouze jedno svítidlo na celou chodbičku. V dnešní době, kdy se vyrábí především úsporné zdroje, se nemusíme zdráhat místnost podpořit dalšími světelnými zdroji. Velmi vhodné a i dekorativně slušivé jsou světelné LED panely, které rozhodně nezaberou mnoho místa, ale podpoří osvícený prostor. Dají se nainstalovat na boční stěnu, což je velká výhoda. Pokud je možnost přidat LED lišty, tak to je možnost dalšího tipu světelného zdroje, který nezabere velkou plochu.

led panel

Malba světlo podpoří

Mnohdy si myslíme, že bílá barva prosvětlí místnost, ale to není zase až tak úplně pravda. Kdybychom se jen na chvíli zastavili před volbou jiné barvy malby, možná bychom byli mile překvapeni. Když si pořídíme například okrový nebo jemně starorůžový odstín, tak nám prostor ihned zútulní. Nakonec to nemusí být ani nátěr, ale stačí tapety. Jen by měly být hladké a jednobarevné, jelikož vystupující vzory by mohly působit tak, že je místnost příliš neuspořádaná, což by nám moc v proměně nepomohlo. Stejně tak by měla být i volba vybavení. Ono totiž v jednoduchosti je jakési tajemství útulnosti a přívětivosti.