Orientální tanec jako balíček 5 v 1 – umění, sport, meditace, rituál, zábava

Vrtá Vám hlavou, proč zrovna orientální tanec získal na popularitě? Když už jednou vplujete do jeho rytmů, už z nich nikdy nebudete chtít vypadnout!
orientální tanečnice

Nejen pro štíhlé ženy!

Nebuďte zmatení, pokud se s orientálním tancem setkáte pod názvy „břišní tanec“ nebo „belly dance“. Jde o tentýž druh tance, který pochází z Orientu. Největší oblíbenosti se těší v Egyptě, Indii, Řecku a dokonce i Japonsku. Mnoho žen se od tohoto druhu tance drží dále, jelikož při něm nechtějí odhalovat své zdánlivě nedokonalé břišní partie. Jelikož se však původně jednalo o tanec plodnosti, proto také „břišní“, je tanec typický pro ženy plnějších tvarů. Své místo v něm však naleznou i muži.
břišní tanec

Tanec s hady!

Obecně platí, že by všechny taneční prvky měly být provázané. Styl od stylu se však liší jak pohyby, tak pomůckami. Mnohdy by Vás ani nenapadlo, že se jedná o stejný druh tance. Mezi nejzákladnější vybavení břišní tanečnice patří kostým, tedy podprsenka, dlouhá sukně aboty podobné „piškotům“. Takzvané „akcenty“ by se neobešly bez pásu. Původně byl používán korálkový, ale díky cinkavému doprovodu je v našich poměrech oblíbenější penízkový. Pokud patříte mezi skutečné odvážlivce a závoje, svíčky, vějíře nebo křídla ISIS Vám nestačí, můžete si přímo v některé z orientálních zemí zatančit s hady! Muži častěji volí šavle a hole.

Pro neplodné i těhotné!

V dnešní době je orientální tanec oblíbený především z důvodu blahodárných účinků na fyzické i psychické zdraví. Pomáhá mimo jiné navodit uvolnění, zlepšit držení těla a upravit zažívání. Je také velmi doporučován neplodným a těhotným ženám, jelikož pozitivně působí na ženské orgány a zpevňuje pánevní dno. Pozor! Před tančením se náležitě protáhněte a cviky nikdy nevykonávejte násilně! V opačném případě by Vám totiž mohl orientální tanec spíš ublížit.
indická dívka
Tančíme z různých důvodů, ale hlavně je důležité tančit s láskou. Nezapomínejte proto na slova Patricka Swayzeho z filmu Hříšný tanec: „Jen kroky nestačí. Hudbu je třeba cítit.“