Prověřování ojetin a falšování původu automobilů

Ojetá auta jsou stále v kurzu, a tak i vy můžete patřit mezi ty, kteří si chtějí starší automobil pořídit. Před koupí je však potřeba, abyste si prohlédli nejen stav vyhlédnutého automobilu, ale také porovnali, zda sedí všechny údaje zapsané v technickém průkazu. V ojetinách se totiž skrývají nejen různé vady, ale také nesprávná historie vozu. Úmyslné falšování nejen skutečného stáří vozu, ale také jeho technického stavu či dokonce záměrné legalizování ukradených automobilů, to vše se dá zamaskovat tak, že nabízený automobil vypadá, jako by byl bez chybičky, tudíž se do něj kupující snadno zakouká. Takto zaměněné údaje má až 50% prodávaných ojetin. Jak tedy zjistit servisní historii staršího vozu?
milované staré auto
Jak se vyhnout rizikům
Pokud si chcete pořídit ojetý vůz, vybírejte raději ten, který je původem z České republiky, ty jsou totiž nejméně rizikové. Vždy se zaměřte na to, zda má automobil jasně prověřenou historii, řádně vedenou servisní knížku až do doby těsně před prodejem, zda souhlasí počet najetých kilometrů, jestli nebyl vůz havarovaný (to je nutné ověřit důkladnou fyzickou prohlídkou), i jestli je cena reálná s tou tržní. Důležité je také nezanedbat kontrolu, zda vám vůz prodává přímo původní majitel.
auta různých značek
Kde sebrat informace o vybraném vozidle?
Pro ověření všech informací o vozidle můžete využít službu Cebia, která umožňuje kontrolu historie vybraného vozidla. Co všechno vám Cebia zkontroluje?
·         stav tachometru,
·         provede kontrolu v databázi odcizených vozidel i závazků u leasingových společností,
·         správnost VIN kódu,
·         rok výroby,
·         servisní historii,
·         záznamy o poškození.
Prověřujte důsledně
Než za vyhlédnuté auto zaplatíte, buďte v ověřování jeho stavu i jeho historie důslední. Nechte si ověřit všechny informace. To sice není úplně nejlevnější záležitost, ovšem na druhou stranu vám to může do budoucna ušetřit mnoho peněz.