Pokojovky do ložnice

Tak jak si nejen zkrášlit, zútulnit, ale i ozdravit ložnici? Které pokojové rostliny do ložnice umístit? Máme pro vás několik tipů.
 
Aloe vera
Tato nenáročná rostlinka by v ložnici chybět neměla. NASA ji prý označila jako rostlinu, která je jedním z nejlepších bojovníků se znečištěným vzduchem v domácnostech. Kyslík uvolňuje celou noc.
 pokojové rostliny
Tchýnin jazyk
Také vypouští kyslík celou noc a přijímá oxid uhličitý. Není náročný na světelné podmínky a můžete mu vybrat i stanoviště dál od okna. Umí odstraňovat ze vzduchu v domácnosti některé nežádoucí toxiny (např. formaldehyd, benzen, trichlorethylen). Je to mistr filtrování škodlivin.
 
Břečťan
Tak alergici pozor! Toto je rostlina, která by ve vaší ložnici určitě chybět neměla. Podle výzkumu provedeného v USA odstraní břečťan během 12 hodin více než devadesát procent nečistot ze vzduchu v místnosti. Pomáhá proti kýchání, nateklým sliznicím horních cest dýchacích.
jasmin v květináči 
Zelenec
I ten je výborným čističem vzduchu. Skvěle odbourává např. formaldehyd, kterého zbaví vzduch v místnosti až z 90 procent. Je nenáročný na péči. Krásně se vyjímá na poličkách, odkud spouští trsy krásných lesklých listů.
 
Lopatkovec
Nenápadná, nenáročná rostlina. Snáší i umístění v tmavších místech. Čistí vzduch a zvyšuje vzdušnou vlhkost. Krásně kvete, ale bez rušivé výrazné vůně.
 
Benjamin
Neboli fíkovník drobnolistý. Má podobné vlastnosti jako výše uvedený zelenec. Potřebuje ale více světla a prostoru. Využijí ho spíš majitelé větších a světlejších ložnic.
 
Šplhavnice zlatá
V pokojových podmínkách je to nenápadná popínavka s malými lístky. Ovšem v přírodních podmínkách je to ohromná dřevnatá liána. Vzduch ložnice zbavuje formaldehydu, benzenu, xylenu.
ficus benjamina 
Jasmín
Má krásné bílé květy. Jejich výrazná sladká vůně není rušivá. Naopak se od dávných dob využívala v relaxačních místnostech. Podle odborníků jasmínová vůně v ložnici uklidňuje (snižuje pohyby ve spánku) a vede k vyšší kvalitě spánku.
 
Tak dobrou noc!