Kde člověku půjčí peníze?

Když se člověk rozhodne půjčit si peníze, v bankách nejednou neuspěje. A to proto, že tyto finanční instituce mají svá jasně daná pravidla, od nichž se neodchylují za žádných okolností. A pokud člověk nevyhoví byť i jenom o fous některému z nich, má zkrátka coby žadatel o půjčku smůlu.
Banky totiž mají jasno, kdo je pro ně vhodným klientem. Je to ten, kdo není zapsán v neblaze proslulých registrech dlužníků, kdo má příjmy v dostatečné výši a splňuje i jiné náležitosti, jako je akceptovatelný věk, bezproblémový průběh splácení jiných půjček i u jiných poskytovatelů nebo dejme tomu ‚správný‘ účel, pro který mají být půjčené peníze použity.

koruny

A když člověk neuspěje tam, nezbývá mu, než se zkrátka obrátit na nebankovní sféru. Protože ta uplatňuje individuálnější přístup a nejednou akceptuje i to, co je pro banky zcela nepřijatelné, jako jsou třeba právě záznamy v bankovních a nebankovních registrech. Jistě, i zde je žadatel tázán stran výše svých příjmů a výdajů, ovšem nikoliv proto, aby byl důvod jej odmítnout, nýbrž proto, aby bylo zřejmé, zda půjčka dotyčnému člověku pomůže, nebo zda hrozí, že jej uvrhne do ještě většího marastu.

Nebankovní sektor však rozhodně vyžaduje daleko méně papírování a daleko jednodušší je tam tak získat dejme tomu něco jako nebankovní americké hypotéky. Což jsou neúčelové půjčky určené pro podnikatele, za něž se žadatel zaručuje vlastní nemovitostí, načež může získat až sedmdesát procent odhadní ceny nemovitosti, již dává coby zástavu, s možností splácet vše po dobu jednoho roku až třiceti let, ovšem samozřejmě i s možností splatit vše předčasně a bez sankcí.
Bez šance tu díky oné zástavě nejsou ani ti, kdo mají záznamy v registrech dlužníků nebo jsou dokonce v exekuci. Bohatě stačí, pokud takový člověk prokáže, že je schopen splácet.

podpisy

Mezi výhody této půjčky dále patří i to, že není nutno platit žádné poplatky předem a že jsou dohodnuté splátky natolik nízké, aby je dokázal splácet každý.
A tak chce-li člověk tuto půjčku, může vyplnit jednoduchou nezávaznou on-line žádost a poslat několik snímků zastavované nemovitosti a zástupce společnosti už se žadatelem vše projedná do posledního detailu. A je mu vyhověno.