Jak funguje proteinová dieta a na co se během ní musíte připravit? Zhubněte jednou pro vždy!

Proteinová dieta má své výhody i nevýhody, zhubnout se ale díky ní dá. Víte, jak funguje a na co se musíte připravit, než ji začnete držet? Budete koukat.

Jak funguje proteinová dieta a na co se během ní musíte připravit? Zhubněte jednou pro vždy!

Proteinová dieta je poměrně populární, oblíbená je zejména proto, že jde o jednu z mála diet, při kterých vás nebude trápit hlad. Také slibuje rychlý úbytek kilogramů a to dokonce bez nutnosti zvýšené fyzické aktivity. Jenže ani tato dieta není bez jediného háčku. I když jde o jednu z těch rozumnějších diet, také si během ní budete muset odříkat spousty věcí.

pexels-photo-6430883

Řekněte ne sacharidům

Proteinová dieta https://www.prodietix.cz je založena na tom, že je nutné konzumovat větší množství bílkovin a naopak jsou zakázány sacharidy. Těch může člověk během diety sníst jen minimální množství a to ne každému musí vyhovovat. Nehledě na to, že sacharidy jsou také důležitou součástí našeho jídelníčku a všeho včetně sacharidů bychom měli konzumovat s mírou. Bílkovinová dieta se tak většinou nasazovala pouze sportovcům, kteří každodenně vyvíjeli fyzickou aktivitu. Dnes je ale proteinová neboli keto dieta oblíbená obecně mezi všemi, kteří se snaží zhubnout.

Dieta sází na proces zvaný ketóza, ke kterému má dojít právě po té, co tělo přestane přijímat veškeré sacharidy. Ne pro každého ale může být tato dieta vhodná a odborníci se ani neshodují na to, zda je úplně zdravá. Mezi všemožnými zázračnými a rychlými dietami ale přece jen vyniká, a protože jsou po ní vidět výsledky je i rozšířená a oblíbená. Určitě ale není pro každého.

pexels-photo-6294135

Vydržíte to?

Něco si z proteinové diety vzít určitě můžeme. Sacharidů totiž běžně konzumujeme opravdu velké množství. To je dobré omezit. U proteinové diety je ovšem nutné striktně dodržovat pravidla, na sacharidy tak budete muset na několik týdnů zapomenout úplně, jinak by dieta nefungovala tak, jak by měla. Dobrou zprávou ale je, že během proteinové diety vás nebude trápit hlad. Naopak jíst se musí pravidelně, dovoleno je například maso. Masa můžete sníst dost a to včetně uzenin, povoleny jsou i vejce. Takže strádat nebudete.

A protože pro někoho může být těžké, dávat si pozor na příjem bílkovin a sacharidů ve správném poměru, existují na trhu speciální balíčky s jídly, které jsou už dopředu připravené. S nimi se dieta drží mnohem snadněji.