Důvěřujte velkému průměru nářadí trampolíny 366

Trampolíny se staly běžným průmyslově vyráběným sportovním náčiním a s jejich kvalitou je to jako s mnoha jinými druhy zboží. Záleží na serióznosti výrobce, výrobní technologii, jakosti a tloušťce materiálu i na projektovém konstrukčním řešení. V této souvislosti bychom však chtěli zmínit i jejich rozměry.

detail trampolíny

Výrobek na kvalitativně vysoké úrovni by měl mít přidělený certifikát a uvedenou nosnost a podle nezávislých zákaznických referencí lze poměrně snadno dohledat i vhodného prodejce, který má k dispozici ve svém sortimentu také náhradní díly. Co však bývá pro zákazníka obtížnější odhadnout, je průměr nářadí.

Trampolíny do interiéru – ty mívají s ohledem na omezené prostorové možnosti menší průměry, většinou 90 – 120 cm a slouží jen pro základní, jednoduché a nenáročné cvičební prvky. Nemusí mít žádné zabezpečení před pádem z nářadí a stačí používat zdravý selský rozum.

Venkovní trampolíny – nejsilnějšího efektu ovšem dosáhnete u velkých průměrů nad 300 cm. Proč důvěřovat této velikosti, na to je snadná odpověď:

trampolína v lese

Stabilita konstrukce. Vysoká nosnost a hlavně hmotnost těchto výrobků poskytuje maximální bezpečí, tedy pouze tehdy, je-li trampolína 366 zabezpečena ochrannou sítí a krytem obvodových pružin. Někteří začátečníci mají tendenci pořídit raději zpočátku nářadí menší, s ohledem na respekt k dosud nevyzkoušené sportovní aktivitě, zjednodušeně řečeno se obávají, že budou létat příliš vysoko do oblak, a že si pak mohou přivodit úraz. Není tu však přímá úměra mezi průměrem odrazové plochy a silou výskoku, jde spíše o stabilitu pohybu a dostatek prostoru kolem sebe.

Paradoxně je tedy hlavně pro začátečníky nejvíce vhodná trampolína v rozmezí mezi třemi a čtyřmi metry v průměru, která stojí dobře zajištěná kotevními kolíky, nejlépe na trávníku, je chráněná po obvodu sítí a zabezpečená další sítí proti podlézání dětmi a zvířaty pod odrazovou plochou.