Velkou úrodu může sklízet každý

Klíčení semínek je jednoduchý a ověřený způsob, jak si snadno a levně vypěstovat velkou úrodu čerstvých výhonků plných zdravotně důležitých látek. Takže pokud si zoufáte, že přichází zima, období roku náročné na vitamíny, a vy máte hluboko do kapsy, takže si nemůžete dovolit kupovat drahé vitamínové přípravky z lékárny, tak neváhejte a pusťte se do klíčení semínek. Jistě budete příjemně překvapeni, jak snadné to je, a že si s pouhou miskou na klíčení semínek dokážete zajistit bohatou úrodu nabitou cennými vitamíny, minerály, enzymy a dalšími důležitými látkami, které posílí vaši imunitu a zdraví obecně.

řeřicha setá

A tuto úrodu jistě oceníte také proto, že výrazně zpestří váš domácí jídelníček. Existují desítky druhů semínek, které můžete ke klíčení využít, což znamená desítky zajímavých chutí, ze kterých máte na výběr.

Semínka ke klíčení si tedy můžete vybírat jak podle toho, jaké cenné látky mladé výhonky těchto rostlin obsahují, tak podle toho, jakým chutím dáváte přednost. Na výběr máte z pikantních, nasládlých i šťavnatých klíčků, které budou vždy křehké a svěží přesně tak, jak to máme všichni rádi. Můžete je křoupat jen tak anebo je použít do salátů, polévek či jako přílohu anebo součást hlavního jídla. Je velice snadné, najít pro klíčky to pravé využití. A pokud by vám náhodou část úrody zbyla, tak ji můžete několik dní skladovat v lednici.

Vzhledem k tomu, jaké výhody vám pěstování mladých výhonků nabízí, a jak je to celkově levné, je jasné, že se vám klíčení semínek jednoznačně vyplatí. Tím spíše, že se do něj mohou pustit i lidé, kteří nevlastní ani kousek půdy anebo dokonce ani balkón.

lístky

Misku na klíčení semínek snadno umístíte na okenní parapet či jiné místo v bytě, kde bude dostatek světla a tepla, takže se tam malým rostlinkám bude skvěle dařit. Stačí několik dní prolévat čerstvou vodou a udržovat semínka vlhká a za pár dní bude sklízet křupavou, zdravou úrodu.