Pomůcky pro cvičení doma

Cvičení doma je vhodné pro lidi, kterým nevyhovuje posilovna, nechtějí si platit různá přecvičování, nebo jim jen vyhovuje klid domova. Stejně tak mohou cvičit i lidé, kteří běžně nestíhají docházet jinam. Občas vám mohou ulehčit cvičení jistých partií různé pomůcky, které se v některých případech dají i nahradit.
pomůcky na cvičení
            Pokud se doma rozhodnete pro jógu, například podle cvičení, nesmí chybět podložka. Ta by však neměla scházet nikdy, jestliže se rozhodnete cvičit na zemi. Ani deka není dostatečnou náhradou, jelikož vám nevytvoří dostatečně měkkou plochu. Navíc se při cvičení čistě na zemi můžete snadno nachladit. Budou se vám také hodin kvádry pro jógu. Jsou vytvořené z materiálu, na který můžete bez problémů přenést svou váhu, nepoškodí se, ale nejsou nebezpečné. Někteří se je snaží nahradit například knihami, které vám při určitých pozicích jen přitíží. Jiné materiály jsou spíše nepohodlné.
            Pro domácí cvičení si můžete pořídit jednoručky, neboli malé činky, které jsou vyráběny z gumy s chromovanou rukojetí, nebo například vinylové. Bývají základem pro domácí posilovnu díky její pořizovací ceně, které je nízká, navíc si můžete zvolit různé váhy, které vám budou vyhovovat. Cviky s jednoručkami můžete provozovat večer u televize, nebo kdykoliv, kdy se naskytne čas.
            Jednoručky se dají v některých případech nahradit i lahvemi naplněnými vodou. Kdo by se poté mohl vymlouvat, že nemá čas a peníze?
domácí cvičení
            Při běžných činnostech se dá také zabavit v podobě cvičení. Posilovače zápěstí jsou dostupné v jakémkoliv sportovním obchodě a jsou tak skladné, že se vejdou i do vašeho šuplíku v kanceláři. Kromě typických posilovačů existuje i wrist ball, který je založen na rotoru sloužícím jako setrvačník. Ten udržujete v pohybu kroužením zápěstí.
            Nezapomeňte však, že tou nejlepší pomůckou při cvičení bude vaše tělo. Posilování s vlastní vahou je totiž jedním z nejúčinnějších cviků, které vám pomohou si vybudovat hezkou postavu.