Jak přežít stěhování a nezbláznit se

V podstatě se dá říci, že každý to již zažil nebo zažije. A nedá se zrovna konstatovat, že by si to někdy někdo užíval, když se do toho pustí svépomocí. Navíc ne všechny věci se dají odvést jen tak v osobním autě, tudíž je třeba sehnat někoho s větším nákladním autem, ačkoliv mnohdy by stačila jen dodávka. Jenomže když se člověk podívá na různé stěhovací firmy a poté ceník, tak je mu tak trochu úzko. Kdyby alespoň byla záruka, že se všechno podaří a stěhování proběhne bez komplikací a dohadování s řidiči nebo pomocníky. To je skutečně k zbláznění. A tak abychom tomu předešli, tak nám přirozeně může pomoci pár praktických rad.
stěhovací krabice popsané
1. Všechno dobře naplánovat dopředu
Jakmile víme, že přijde den D, je čas začít procházet na internetu nabídky stěhovacích firem. Více než na ceník by bylo dobré se zaměřit na reference a také v mnohém pomůže fotogalerie. Z fotografií lze totiž skvěle vyčíst víc, než si jen člověk může myslet. Na pohled usměvavá pracující parta lidí rozhodně vypoví něco i o kolektivu. Potom stojí za to takovou společnost oslovit.
2. Informace jsou velmi důležité
Firmu, kterou jsme oslovili, můžeme také tak trochu vyzpovídat. Pokud bude ochotná odpovídat na naše dotazy, tak je to v naprostém pořádku. Již jen příjemné vystupování mnohé ovlivní. Zajímat by nás mělo, jaké služby firma nabízí, zdali i například demontáž a montáž nábytku, což by nám usnadnilo práci. Rozhodně se může při stěhování cokoliv přihodit, potom je dobré mít další podstatnou informaci, zdali společnost má pojištění dopravce, aby případně pokryla náklady rozbití.
stěhovák v akci jak má naložené krabice
3. Balit do krabic můžeme podstatně dříve
V podstatě veškeré sezónní oblečení, které se momentálně nepotřebuje, knihy a další ne tak často využívané věci se mohou zabalit dříve. Krabice je dobré pořádně popsat, to potom usnadní pro změnu vybalování. Také je to dobré pro samotnou firmu, protože stěhováci mohou krabice ihned odnést do místnosti, která bude odpovídat popisu. Stejně tak je důležitá informace, když se v dané krabici nachází sklo, napsat že se jedná o velmi křehký materiál nebo rovnou to znatelně popsat.
Se správnou a spolehlivou partou stěhováků bude stěhování zábava a jedna báseň.