Dovolené čas

Je to tady, období, kdy se v televizi nevyhneme otravným reklamám odkazující na nejnovější dětské hračky nebo na nejchutnějšího kapra v cele České republice. Blíží se období vánoc, které mnozí jezdí oslavit mimo své domovy.
cesta skrz park s palmami
Velice populárním, především u lidí z větších měst, se stalo pronajímání horských chat, daleko od civilizace. Lidé si během svátků rádi odpočinou od ruchu velkoměsta a zbaví se, pomocí poklidné atmosféry hor, stressu z práce. Při té příležitosti samozřejmě pouze nepolehávají v pohodlí, nýbrž naplno využívají všech možností, které jim jejich ubytování nabízí. Mnozí jezdí na tyto chaty právě kvůli sportu, sedaví způsob uchopení svátku jim příliš nevyhovuje, a tak ho raději stráví na lyžařské sjezdovce. Takové vánoce ale nebývají levnou záležitostí. Cena ubytování pro dva v Krkonoších na týden vás může vyjít až na deset tisíc korun.  Stále se jedná ale o levnější alternativu. Ti, kteří by chtěli zažít lyžování v zahraničí by se měli připravit na mnohem vyšší ceny. Na druhou stranu, lyžování v Alpách může být docela jiným zážitkem.
skupinka tří lyžařů v zasněžených horách
Lyžování ale není jedinou možností, jak strávit svou dovolenou. Ti, kteří mají raději teplejší krajinu, často zavítají do míst, kde se zimní období příliš neprojevuje. Jednou takovou destinací je Srí Lanka, kde se teplota během prosince, pohybuje okolo 30° C. Návštěvníci, tak mohou utéct ledovým mrazíkům a zažít, tak druhé léto. Nicméně taková dovolená bývá mnohem dražší než lyžování v Krkonoších nebo Alpách. Pouze letenky vás mohou vyjít až na několik desítek tisíc.
Nicméně čím dříve si svou dovolenou naplánujete tím méně za ni budete muset zaplatit. Nejste-li ale příznivcem zdlouhavého cestování a máte rád klasickou vánoční atmosféru ve svém městě, nic vám nebrání si vánoční svátky užít v pohodlí vašeho domova v blízkosti své rodiny.