Cestička k domovu, cestička vyšlapaná


I když ceny bytů a domů dosahují až nesmyslných astronomických částek a dosáhnout na hypotéku pro mladé rodiny je doslova „maratón“. Příčinou této situace na realitním trhu je prý rostoucí ekonomika. Ale toto tvrzení přece nahrává jen určité skupině lidí.
strom před domem

Pokud už máte starost z vybavení hypotéky na své vysněné bydlení úspěšně za sebou, tak určitě konkrétní zařizování svého domova vám převážné přinese potěšení.

Mnoho mladých rodin si pořizuje své domky se zahradou, protože jejich představa o rodině s dětmi je taková, že děti chtějí vychovávat v souladu s přírodou, i kdyby se jednalo o menší zahradu. 
živý plot u domu

Bydlení v rodinném domě, u kterého je okrasná a užitková zahrada, případně s odděleným koutem pro chov drůbeže, králíků nebo jiných zvířat, to vše má jak své kouzlo, tak to obnáší zároveň mnoho povinností. Samozřejmě, ne každý chce takto bydlet, mladé rodiny mají blíž k určitému pohodlí a standartu. Způsob rodinného života v domě se zahradou si každý vybírá samozřejmě podle sebe.

Pokud už zahradu máte, teď na podzim je mnoho možností, jak si ji co nejlépe připravit na příští rok.


  v  Podzim v letošním roku byl báječně teplý. Pohrabte spadlé listy z trávníku, který poté nezapomeňte posekat. Odstraňte z trávníků hlavně mech a husté chuchvalce trávy


  v  Tím se trávník dobře provzdušní a zároveň se odkryjí holá místa, což může být důsledkem horkého léta, i když bylo málo vláhy. Tyto holá místa dosejte a pohnojte.


  v  Všechny záhony před rytím pokud možno pohnojte (může to být i posekaná tráva) a dobře půdu zryjte, aby se provzdušnila. Při rytí odstraňujte kořeny pýru, svlačce a přesličky.
prádlo před domem


  v  Pokud chcete mít brzy z jara v určitých místech rozkvetlé jarní květy, připravte si teď na podzim pro ně půdu. Zaryjte do ní vyzrálý kompost, důležité je, abyste hlínu dobře nakypřili.  Jarní květy – to jsou převážně cibuloviny (narcisy, tulipány, sněženky, krokusy, ladoňky a ladoničky do skalky, kosatce, modřence apod.) Podle druhu se cibuloviny sází do hloubky 5 až 10 cm. Pokud bude na podzim málo deště, nezapomeňte tyto cibuloviny občas polít.


  v  Až si podzimní zahradu připravíte na zimní spánek, veškeré zahradní nářadí očistěte a odložte.

Nejenom příjemně zařízený dům, kde se chcete cítit příjemně, ale i zahrada, která je jeho součástí – to vše je domov.