Zdravé dobroty na večírek i na výlet

Blíží se víkend a vy si jako vždy nevíte rady s tím, co budete jíst? Pokud máte v plánu vyrazit si někam na celodenní túru nebo jedete na výlet a obáváte se, že cestou nebude možné se nikde naobědvat, ideálním řešením bude, připravit si s sebou nějakou chutnou a zároveň nutričně vyváženou svačinu. I pro případ, že o víkendu hodláte zůstat doma a přijdou k vám na návštěvu kamarádi, a vy je chcete pohostit něčím originálním, nabízíme několik tipů pro fantastické snacky.

upečené koláčky

Jedná se o zdravé svačinky, které můžete připravit během několika málo chvil. Přestože některé z nich jsou trochu časově náročnější, když si vše správně rozvrhnete, nemůžete šlápnout vedle.

pečivo s máslem

Máme něco pro každého z vás (případně pro mlsné jazýčky vašich přátel) – pro milovníky domácího pečiva, pomazánek, slané i sladké kuchyně nebo různých experimentů s exotickou atmosférou:

  • Pečivo: sezamové krekry, semínkové krekry, semínkový chléb.
  • Pomazánky: pomazánka z pečeného česneku, ze sušených rajčat, z červené řepy, ze zeleného hrášku, vajíčková pomazánka, tofu pomazánka nebo třeba pomazánka z pekanových ořechů https://www.nakliceno.cz/pekanove-orechy/.
  • Něco pro vegetariány a vegany: tataráček z pečené zeleniny, hummus z cizrny s různými obměnami, například můžeme přidat pečenou mrkev, červenou čočku nebo červenou řepu. Skvělým pohoštěním pro ne-masožravce jsou také tofu párky zabalené v listovém těstě.
  • Sýrové tyčinky z listového těsta s domácím pestem. Pesto můžeme připravit ze sušených rajčat nebo třeba bazalkové klasické.
  • Sladká tečka: mrkvový chléb, jablečný perník s kokosem, brownies nebo třeba skvělé domácí tiramisu. Zkuste třeba bábovku z mandlové mouky nebo domácí sorbet z mraženého ovoce.
  • Zdravá klasika: zeleninový salát se spoustou ořechů a semínek, který zasytí a dodá plno živin všem, kdo si na něm pochutnají.