Ráj ve vnitrozemí

Jihoamerický vnitrozemský stát, hraničí s Brazílií, Argentinou a Bolívií. Nevíte? Je v něm nejstarší město tohoto kontinentu, Asunción. Správně se nazývá také Madre de la ciudades. Do češtiny bychom to mohli přeložit jako matka měst. A poslední velká nápověda, není zde železnice.

rio paraguay

Jistě jste poznali, že řeč bude o Paraguayi. A pokud nadáváte na hromadnou dopravu ve svém městě, třeba na nedodržování jízdního řádu, vězte, že v Paraguayi se vám to nemůže stát ani náhodou. Tedy, ne, že by tam byla nějaká přesnost, ale ony tam jaksi jízdní řády neexistují. Prostě se postavíte na zastávku a čekáte, až „colectivos“ přijede. Pokud chcete vědět bližší informace, musíte si zavolat přímo dopravci.

Pokud si představujete onu zemi jako prales plný indiánů, a nic jiného, jste na omylu. Z technických výdobytků mají například druhou nejvýkonnější vodní elektrárnu na světě, a to na řece Paraná.

Je zde také nepřeberně přírodních krás. Například národní park Ybicui, nebo rezervace Yacutinga Lodge. Právě v této rezervaci se můžete ubytovat, protože je vybavena těmi nejmodernějšími a nejluxusnějšími hotely. A kousek vedle ukrývá prales ohrožené druhy savců. Za návštěvu jistě stojí i mokřad, místními a na mapách označovaný jako Estero Patiño, který je svou rozlohou 1 500 km v této zemi určitě největší.

Stravování je zde velmi pestré. Kdo neochutná místní specialitu nazvanou asado paraguayo, ten hodně zaváhá. Pojíst byste měli i kravskou polévku. Ta se dělá jen z ocasů a říká se jí puchero.
vlajka paraguay

Pije se zde nejvíce čaj, a to v létě chlazený, a v zimě horký. Oba jsou dochucovány bylinkami yuyos.

Jak jste si tedy přečetli, jistě musíte uznat, že tato země rozhodně za návštěvu stojí. A protože zde v podstatě jaro podzim neexistují, je úplně jedno kdy sem přijedete trávit svou dovolenou. A budete-li mít štěstí, můžete se účastnit známého Pilsen Rock festivalu.