Pravidelným cvičením nic nezkazíte

Pokud toužíte po tom shodit nějaký ten kilogram špeku, který se vám vytvořil během vánočních svátku, krom nasazení správné stravy byste měli i začít cvičit.

Pravidelným cvičením nic nezkazíte

Nejen Češi, ale obecně lidé žijící na západní polokouli mají velké problémy s nadváhou. Není se čemu divit. Až dvě třetiny obyvatel západního světa totiž vykonává sice stresující, ale fyzicky nenáročnou práci. Jednoduše řečeno, většina z nás sedí v práci u počítače. A to rozhodně není zdravé. Nechcete-li se dostat až do stádia obezity, která už vás může ohrožovat na zdraví, měli byste co nejdříve změnit své špatné návyky. Důležité je se zbavit přemíry stresu a začít dobře jíst. Hlavní je mít dostatek ovoce a zeleniny.

Různé cviky

Strava jako taková vám může snížit vaši váhu, ale v případě, že se chcete dostat i do dobré kondice, budete muset chtě nechtě začít cvičit. K tomu, abyste se správně hýbali, v podstatě nic nepotřebujete, snad krom tenisek na běhání. Nemáte-li však rádi běhání ani jízdu na kole, můžete zkusit něco trochu méně tradičního, a sice trampolínu. A s jejím pravidelným používáním se můžete dostat do formy, a navíc zhubnout pěkných pár kilogramů.

Určitě se zapotíte

Skákání po pružném podloží vám třeba může připadat jako neefektivní, ale buďte si jistí, že je tomu právě naopak. Během tohoto pohybu totiž zapojujete nejen dolní končetiny, ale v podstatě i svaly pánve a trupu. Během skákání na trampolíně tak pracuje prakticky celé vaše tělo, což je samozřejmě dobře. Začátky ale budou krušné a dlouho skákat nevydržíte. Jakmile se ale dáte po fyzické stránce trochu do pořádku, uvidíte, že zvládnete zapojit i sestavy, nad kterými dnes jen kroutíte hlavou.

Skákání je radost

Bezpečnostní doplňky

Stejně jako u jiných fyzických aktivit, i u skákání na trampolíně může za jistých okolností dojít ke zranění. Stačí chvilka nepozornosti a je to. Naštěstí můžete takové případné nehody eliminovat nakoupením těch správných doplňků. Rozhodně byste měli mít obvodovou síť, která vám zabrání dopadnout mimo vyhrazené doskočiště. A také by vám neměly chybět ani jiné trampolína náhradní díly, kupříkladu kryt na pružiny.