Necháme zvítězit chuť nad hladem?

Když je dítě malé, tak jí v důsledku fyziologických signálů hladu, což je naprosto přirozené. Většinou se tento přirozený projev mění tak ve věku tří let. Pak na řadu přichází jiné podněty, jako jsou různé chutě, ale i vzhled pokrmu nebo i jeho vůně. Zde většinou nastává chyba rodičů, že nejsou důslední v sestavování zdravého jídelníčku, ale upřednostňují spíše rychlé občerstvení, laskominy nebo tak milované brambůrky. Děti si tento zvyk osvojí a tak jim v průběhu života nepřipadne divné, že by to mělo být i nějak jinak. Teď už je snad přirozenější jíst venku, ve stáncích rychlého občerstvení nebo kinech a podobně. Jenomže domácí stravu nic nenahradí. Když ale necháme vítězit nezdravé stravování a chuť, tak se dříve nebo později objeví problémy s váhou.

obezita

Chce to rozhodně změnu

Obézní lidé to nemají zrovna jednoduché a je pravdou, že ve většině případů si za svoji hmotnost mohou sami. Jejich stravovací návyky neodpovídaly správnému složení jídelníčku. Vzhledem k tomu, že se začne objevovat řada nemocí, jako jsou cukrovka, kardiovaskulární, ortopedické problémy, tak se můžeme setkat i s nemocnou psychikou. Teď je otázka, co vlastně vzniklo dříve. Zdali je to pouhý důsledek obezity nebo je třeba připustit i to, že lidé s depresí nebo psychickými problémy hledají útěchu v jídle a pak se druhotně objeví obezita. Vzhledem k vážným problémům s váhou bude lepší se zaměřit na změnu životního stylu. Pomoci mohou i různé přípravky například https://www.rychle-hubnuti.to/sk/zbozi/1-lida-daidaihua.html, založené na přírodní bázi a určené pro snížení hmotnosti.

zdravý salát

Nestačí jen změnit životní styl

Je důležité se naučit, co je hlad a co je pouhá chuť. To nám rozhodně pomůže ve správné konzumaci potravin. My totiž konzumujeme potraviny s různými důvody, ale velmi často to není z hladu, ale pouhé touze daný pokrm ochutnat. Jídlo používáme nejen na ukojení hladu, ale poslední dobou spíše na uspokojení citových záležitostí, mnohdy jako antidepresivum nebo úplně stejně jako když bychom brali léky na předpis určené proti nějaké úzkosti. Dokonce někdy je to takové analgetikum, které způsobuje zklidnění organismu. Poté na svoji bolest použijeme dezert nebo čokoládu. A to rozhodně není cesta k vítězství. Již tento přístup stojí za úvahu, může to být počátek naší obezity.