Jak co nejlépe oplotit pozemek?

Výběr plotu je krokem, který je potřeba dělat s rozvahou, a nejlépe také s co největším množstvím informací. Existuje velké množství možností, co se plotu týče, avšak některé jsou jak nepraktické, tak i zbytečně nákladné. Pokud si totiž myslíte, že nejlevnější variantou bude plot pletivový, jste vedle. Pletivový plot vás vyjde levněji pouze v případě, že si jej celý zhotovíte sami, a i tak se tato investice příliš nevyplatí. Proč? Pletivový plot je nevzhledný, a poskytuje jen velmi málo soukromí. O něco vizuálně příjemnější variantou jsou pak ploty laťkové, tedy dřevěné, které jsou však jak nepraktické, tak i velmi drahé. Nejpopulárnější variantou se pak v poslední době stávají ploty nasouvané, které vypadají hezky, jsou stabilní, poskytují maximum soukromí, a nejsou tak drahé, jak by se mohlo zdát. Nemluvě o tom, že montáž betonového plotu Montazmpc je velmi rychlou záležitostí, a u menších zahrad ji šikovní řemeslníci stihnou i během jednoho dne.

dřevěný plot

Jak to celé probíhá?

Nejprve kontaktujete vámi zvolenou firmu, a to třeba i s nezávaznou poptávkou. Sdělíte jim rozměry, tedy požadovanou délku plotu, jeho výšku, a případně i branku. Za nedlouho dostanete nacenění, a pokud souhlasíte, můžete si plot objednat. Firma si přijede ještě jednou osobně plot zaměřit, a v případě, že zde máte základy starého, odstraní je. Poté se vyrobí betonové sloupky, a panely, přijedou k vám domů, a od základu plot postaví. Panely pak pouze nasunou, a práce je hotová.

betonová stěna

A co se vzhledu týče?

Design svého plotu si volíte sami, a to právě volbou výplně. Můžete zvolit klasické betonové desky, a to s dekorem, či bez něj, jednostranné, ale i oboustranné. Není však problém vybrat si i dřevěnou výplň, nebo výplně různě kombinovat. Výplně pak jsou i kovové, plastové, či třeba gabionové sypané stěny.

Jaká bude cena?

Cena se odvíjí od rozměrů, a vámi zvoleného materiálu. Tu vám sdělí pracovníci firmy zabývající se výrobou plotů, a to ještě před uzavřením smlouvy.