Dovolená v zahraničí, i u nás

Dovolená by měla sloužit především k odpočinku. Zejména na letní dovolenou se lidé těší obvykle nejvíce. Tu buď dostanou od svého zaměstnavatele, nebo ti, co podnikají, si pro ni prostor vytvoří dle sebe. Řada lidí netrpělivě vyhlíží léto po celý rok. Každý má v této době spousty možností, jak svoji dovolenou stráví. Zatímco jedni volí variantu v podobě cesty do zahraničí, jiným naopak postačí odpočívat doma. Mezi tím si například zajedou na pár výletů buď vlakem, nebo autem, či jinou dopravou. Hlavní cíl však zůstává stejný, a to je si co nejvíce zarelaxovat a odpočinou. Jsou však lidé, co si odpočinou rádi i aktivně, to znamená, že na různých výletech, ať už na kole, nebo pěšky, doslova relaxují. Avšak existuje i pravý opak lidí, a to jsou ti, co si nejlépe odpočinou u bazénu s knížkou v ruce. 

dovolená u moře

Pojďme se společně podívat na pár tipů na výlet, pokud se rozhodnete svoji dovolenou strávit doma. 

– NÁVŠTĚVA ZOOLOGICKÉ ZAHRADY. Těch je po ČR celá řada, stačí si jen vybrat. Existují i menší rodinné „ZOO“, kde se dá strávit příjemné odpoledne.

– LOM VELKÁ AMERIKA. Určitě stojí za to lom navštívit. Po cestě se můžete zastavit na Karlštejn a udělat si hezkou procházku.

– KRKONOŠE. Co třeba si udělat výlet do Krkonoš, „vyšlápnout“ si naši nejvyšší horu-Sněžku a navštívit pramen Labe? 

– HŘENSKO. Nádherná, skoro nedotčená příroda. Plavba na lidičkách se dá spojit s dechberoucí procházkou.

– PRACHOVSKÉ SKÁLY. Opět dobrý tip pro ty, co si rádi vezmou batoh, obují pohodlné boty a vyrazí na výlet se spoustou krásných výhledů.

– PAMÁTKY. Těch je v naší republice doopravdy hodně. 

procházka matka s dítětem

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v ČR, a nelíbí se Vám varianta být doma a jezdit na výlety, nezoufejte. Máme pro Vás ještě další tip a tím jsou právě kempy, nebo stanování. Není nic jednoduššího, než si zabalit a vyrazit pod stan. Užívat si probuzení na čerstvém vzduchu, poslouchat zběv ptáků, či šum řeky, a večery trávit při táboráku a vůně čerstvě opečeného masa. 

Ať už se rozhodnete strávit svoji dovolenou jakkoliv, nezapomeňtě, že i levně se dá tento čas strávit hezky, bez nutnosti se zadlužovat.